Antrokų kelionė po Anykščių kraštą
Spalio 24 d. 2 klasės mokiniai lankėsi Anykščių krašte. Niūronyse autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje mokiniai susipažino su lietuvių etninės kultūros simbolio – duonos – keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutiko ir už stalo pasodino šeimininkė (gaspadinė), kuri papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Mokiniai sužinojo apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažino su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam svečiui buvo suteikta nepakartojama galimybė – pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol duonelė kepė, skanavome kaimiškas vaišes, apžiūrėjome Arklio muziejaus ekspoziciją.
Kelionę po Anykščių kraštą tęsėme Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje, kur apžiūrėjome antrą pagal dydį riedulį Lietuvoje – Puntuko akmenį.
Oras tądien mūsų nelepino, tačiau nesutrukdė pasilinksminti Labirintų parke. Klupdami ant šlapios žemės bandėme savo laimę ir tikrinomės orientavomosi įgūdžius. Įveikėme net tris labirintus, įkopėmė į apžvalgos aikštelę medyje, ištvermę ir drąsą pasitikrinome veidrodžių labirinte. Daugiausia emocijų mokiniams suteikė lenktų veidrodžių kambarys.
Smagu, kad nuovargis neužgožė puikių įspūdžių ir malonių emocijų.
2 klasės mokytoja Sandra Daukantienė