Renginiai

Paskaita suaugusiesiems

Kaip paskatinti vaikus skaityti, kuo knyga geriau už filmą, ką gali net ir vienas suaugėlis, jei vaikas juo patiki, koks amžius yra „aukso amžius“ vaiko skaitymo ir rašymo įgūdžiams formuoti, kodėl besišypsantis žmogus geriau įsimena, kada prasideda paauglystė – šias ir panašias temas spalio 26 d. atvykęs į gimnaziją aptarė žymus vaikų psichiatras psichoterapeutas Linas Slušnys. Tai baigiamo įgyvendinti Lietuvos kultūros tarybos ir LR kultūros ministerijos iš dalies finansuojamo skaitymo skatinimo projekto „Ir toliau lietuvių literatūra? TAIP!“ renginys.

Penkiasdešimt suaugusių klausytojų praktiškai išbandė vieną būdą, kaip sudominti skaitymu. Pakviestì užduoti klausimus, deja, nebuvo labai aktyvūs, bet, viliuosi, ne vienas perskaitys už projekto pinigus nupirktas svečio su kitais autoriais parašytas knygas: „Dėmesio: paauglystė“ ir „Ką gali mokytojas“. Bibliotekoje greitai atsidurs knyga berniukams ir vaikinams „Būk vyras“.

Noriu tikėti, kad kiekvienas klausytojas: mokytojas, mama ar tėtis, senelis ar močiutė, išėjo bent kiek labiau pasiryžęs per knygas ir skaitymą megzti artimesnius santykius su mokiniais, vaikais ar anūkais. Linkiu sėkmės! 

 

Autorius:
Rita
Karpavičienė

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, projekto koordinatorė




Ankstesnės naujienos


Jau trečius metus Panevėžio r.  pradinių klasių mokytojų metodinis būrelis bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Algė Verbiejienė organizuoja Jaunojo kūrėjo konkursą...

Spalio 17 d. Mokinių parlamentas organizavo „Sulčių fiestą”. Technologijų kabinete be perstojo dirbo dvi sulčiaspaudės, o stalai buvo nukrauti vaisiais ir daržovėmis. Paskanauti šviežių sulčių buvo galima per ilgąsias pertraukas. Kaip visada, didžiausi smaguriai buvo patys mažiausi ir paaugliai. 

Spalio 12 d. gimnazijos 9-12 klasių mokiniai susitiko su Panevėžio r. Šilų bažnyčios kunigu Ričardu Baniu. Vyresniųjų klasių mokiniai, tikėjęsi įsakmaus ir pamokančio kunigo žodžio, buvo didžiai nustebinti dvasininko paprastumo ir sugebėjimo bendrauti, kalbėti apie rūpimus dalykus...

Kaip jau daugybę metų įprasta, Mokytojų dienos proga gimnazijoje vyko Savivaldos diena, ją spalio 5 d. tradiciškai organizavo dvyliktokai. Nuo pat ankstaus ryto jaunieji kolegos pasitiko mokytojus prie durų su saldainiais, pasveikino jų šventės proga. 

Raštingumo dienos organizavimas gimnazijoje – įrodymas, kad nesame abejingi savo kalbai. Rašybos ir skyrybos taisyklių laikymasis privalomas visiems, nes tai yra bendravimą raštu palengvinanti sąlyga.